מהלך הטיפול בכירופרקטיקה

במה מטפל הכירופרקט? | חשיבותו של הטיפול המונע

במקצוע הכירופרקטיקה יש מעל לעשרים טכניקות טיפול ידניות המותאמות לאבחונים הכירופרקטיים השונים ולגיל המטופלים. הטכניקות כוללות טיפול ידני ומתיחת שרירים, טיפול בנקודות לחיצה, טיפול במתיחות כירופרקטיות ידניות וממוכנות, טיפול באיזון פאסיבי של האגן וחוליות עמוד השדרה. הטיפול האקטיבי כולל איזון ו/או מניפולציה כירופרקטית (כוונון) של מפרקי השלד.חוסר האיזון המפרקי הוא גורם המשפיע ישירות על תפקוד עמוד השדרה ובאופן עקיף על כל איברי הגוף.

המניפולציה הכירופרקטית (כוונון החוליה) מיוחדת, בכך שהיא מתמקדת באבחון ומישוש ידני של כל מפרק ומפרק בשישה טווחי תנועה שונים. הפעולה הפיזית בטכניקת הטיפול הכירופרקטי שונה במהותה ובביצועה מהפעולות הפיזיות בפיזיותרפיה או בתרפיה מנואלית. הכירופרקטיקה מתמקדת בחוליה הבודדת וביציבה. כהגדרה ניתן לומר כי הטיפול הכירופרקטי מאזן את החוליות בעמוד השדרה ועל ידי כך מסייע לזרימה עצבית אופטימאלית לפריפריה.

בסיס מחקרי

הבסיס המחקרי בטיפול בבעיות בעמוד השדרה הנו רחב ומגוון. רב המחקרים סובבים סביב ציר כאבי גב תחתון, בו נמצאה הכירופרקטיקה כדרך הטיפול היעילה והבטוחה ביותר.

מחקרים רבים בתחום פגיעות צוואריות, כאבי ראש וסחרחורות נמצאה הכירופרקטיקה יעילה ביותר. כמו כן נתגלו תוצאות חיוביות בתופעות אחרות כגון: אסטמה ודלקות אוזניים בילדים.

התהליך הטיפולי

  • שלב א' – בכאב חד ומשמעותי, מומלץ לחזור על רצף טיפולים של בין 2-3 טיפולים בשבוע, למשך 3-4 שבועות. לשלב זה יתווספו תרגילי מתיחה
  • שלב ב' – בכאב יורד בעוצמתו ותדירותו, מומלץ טיפול שבועי. במקביל יתווספו תרגילי שיקום לחיזוק האזור הפגוע
  • שלב ג' – מניעה ותחזוקה, מומלץ טיפול חודשי שמטרתו למנוע התפרצות חוזרת של הבעיה

מידע וטיפולים שיכולים לעניין אותך…

סובלים מכאבי גב, צוואר, גפיים?

יש לכם כאבי ראש או מיגרנות?

הייתם מעורבים בתאונת דרכים?

האם אתם תפוסים מעומס וממתח?

חייג